Фарби

Види валиків для нанесення матеріалів

blank

Хутряні

Дуже популярний інструмент, такі валики мають відмінні поглинаючі здатності, а при роботі віддають всю накопичену в них фарбу. Підходять для всіх видів фарби. Хутро забезпечує рівномірне покриття, без перепадів і переходів кольору. Недоліком є ​​той факт, що на поверхні можуть залишати ворсинки і хутро.

Поролонові

Їх маркування позначається буквами ВП. Маркування ВПМ позначає валик для фарбування підлоги. ВПУ – для забарвлення кутів. Такі валики добре підходять для роботи з лаками і клеєм, але не для емульсійних фарб. Вони вбирають надто багато, тому при самого фарбування з них сильно капає, крім того вони швидко зношуються.

Велюрові

Володіють стійкістю до агресивних елементів фарб і розчинників. Такі валики підійдуть для будь-яких типів фарби. Фарбують рівно і якісно, ​​але вбирають в себе частину фарби, тому їх доводиться часто занурювати в ємність з матеріалом для підживлення.

Нитяні або поліамідні

Шубка у таких валиків складається з тканини, прошитої безліччю ниток. З ними можна працювати з усіма типами фарб і емалей. Вони зносостійкі і зручні, але працювати з ними потрібно акуратно, так як вони можуть розбризкувати фарбу. Професіонали визнають ці валики одними з найбільш якісних інструментів.

Який би тип валика ви не вибрали, перед покупкою обов’язково огляньте інструмент з усіх боків. Фарбувальна поверхня не повинна бути з стирчать нитками або ворсинками, а шубка повинна бути добре прошита. Ручка і корпус повинні бути без тріщин. Детальніше про вибір валиків читайте в статті «Як правильно вибрати валик в магазині».

Після закінчення роботи, валик необхідно звільнити від фарби або лаку. Прокатайте його кілька разів по решітці, видаливши таким чином фарбу. Масляні або акрилові матеріали видаляються відповідними розчинниками, але буває так, що витрата розчинника великий, і дешевше просто купити новий валик. Якщо ж ви працювали з водоемульсійною фарбою, ретельно промийте валик великою кількістю води. Після мийки струсіть з валика залишки води і підвісьте його сушитися. Чи не рекомендуємо вичавлювати валик – він може втратити форму.

Сподіваємося, що з цими порадами працювати буде легко і цікаво, а результати будуть не один рік радувати всю вашу сім’ю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *